פוסטים אחרונים

קטגוריות

איך בוחרים רכב?

בישראל עולים לכביש כמעט 300 אלף רכבים חדשים כל שנה והיום להרבה מאוד משפחות יש יותר מרכב אחד, גם כשהילדים הינם מתחת לגיל 18. מעבר לעובדה שאנו חיים בדור של שפע, בשנים האחרונות מחירי הרכבים יורדים בצורה משמעותית ואת זה כולנו מרגישים על הכביש ובפקקים.

החלטתם לרכוש רכב?

רוצים להימנע מארבעת הטעויות הנפוצות ביותר ברכישת רכב?

בבקשה:

  1. חישוב מחיר הרכב על פי התשלום החודשי. קל מאוד להתבלבל עם תשלומים חודשיים נמוכים ולשכוח או לא לשים לב כמה באמת משלמים בסה"כ, כולל תשלומים ראשונים ואחרונים חד פעמיים שעלולים לשנות את כל הכדאיות של העסקה.

 

  1. בחירת הרכב הלא נכון עבורכם. רווקה צעירה שנוסעת עם הרכב בעיקר לעבודה, חברים וטיול מדי פעם, לא זקוקה לאותו רכב כמו משפחה עם 3 ילדים. חשוב להתאים את הצורך וכך לחסוך עלויות ממש מיותרות של צריכת דלק, ביטוחים וכו'.

  

  1. חדש או יד שניה? החלטה מאוד רגשית שעולה לנו ביוקר. רכב חדש מאבד בין 15-20% מערכו לאחר שהוצאתם אותו מהחברה. מה זה אומר? שאם תנסו למכור אותו מיד לאחר שרכשתם אותו, תקבלו מקסימום 80-85% ממה ששילמתם. וכפי שציינו בהתחלה, מחירי הרכבים נמוכים והערך שלהם יורד במהירות.  זו גם הסיבה מדוע לא מומלץ לקחת הלוואה על מלוא הסכום עבור רכב חדש. לאחר הרכישה, יש לכם חוב גדול יותר מה"נכס" אותו רכשתם. ולא, רכב הוא לא נכס…הוא התחייבות! שווה להשקיע מעט מחשבה איזה רכב אתם באמת רוצים ולבדוק מה יהיה בפער בין רכב יד שניה לבין חדש. היום קל למצוא הרבה רכבים יד שניה במצב מצויין ובמחירים תחרותיים ממש.

  1. הוצאות נוספות. זה סעיף שבו נופלים בד"כ צעירים הרוכשים את הרכב הראשון שלהם. הם לא מודעים להוצאות הנוספות הנלוות לרכישת רכב כמו ביטוח חובה וצד ג', ביטוח מקיף למי שבוחר בו, הוצאות תחזוקה ובלאי וכמובן הוצאות דלק התלויות מאוד בסוג הרכב ואופי הנסיעות שלנו. חשוב להכין תחשיב פשוט ולהבין כמה כסף אתם באמת הולכים לשים על הרכב ולוודא שזה מתאים לכם.

הערה: זה נכון גם למי שמקבל רכב בליסינג מהעבודה. גם שם אנחנו משלמים על הרכב וכדאי להתאים את התשלום למה שמתאים עבורנו.

רוצים לקבל מחשבון כדאיות קניית הרכב? צרו קשר ואשמח לעזור.

אולי תאהב גם :

סגירת תפריט